“Duchy minionych lat” od Joanny Jax

Joanna Jax cieszy się wśród czytelników sporym zaufaniem. To autorka, która ma już na swoim koncie wiele doskonałych książek, a to i tak nie wszystko co ma nam do przekazania. Tania Książka – Duchy minionych lat Tom 2. Letnie przesilenie to kolejna książka, która należy do niesamowitej serii, opowiadającej o losach niezwykłych bohaterów. Osoby, które doskonale znają jej twórczość wiedzą, że w “Duchach minionych lat” można napotkać bohaterów (a właściwie to ich dzieci) doskonale znanych z innych serii – “Zemsty i przebaczenia” oraz “Prawdy zapisanej w popiołach”.

“Duchy minionych lat Tom 2. Letnie przesilenie”

Kinga, Amelia, Lewin, Kostek, Krzysztof, Grzegorz – wydawało by się, że udało im się osiągnąć względną stabilizację. Ale czy tak jest na pewno? W szczególności, że lata 70 XX wieku wcale nie były tak łatwe dla Polski. Rosnące ceny, brak towarów na półkach, szarość, zamieszki. Nawet ci, którzy do tej pory siedzieli, jak mysz pod miotłą postanowili pokazać, że będą walczyć. Kraj musiał zmierzyć się z wieloma wydarzeniami, które mogły być brzemienne w skutkach. Rząd polski w dużej mierze zależny był od Moskwy, chociaż starał się tego nie pokazywać. To nie jedyne, ważne wydarzenia historyczne, które w tym czasie rozgrywały się na polskich ulicach. Warto sprawdzić, jak to wszystko ukazała Joanna Jax.

“Jesienne pożegnanie”

Joanna Jax przenosi nas do jesieni 1978 roku, kiedy to w kraju wybuchła ogromna radość. W końcu nie co dzień socjalistyczny kraj może pochwalić się tym, że Polak został wybrany na Tron Piotrowy. Niesamowite wydarzenie, które odbiło się wielkim echem, wprowadzając w wielkie zdenerwowanie rząd polski. W końcu wszyscy wiedzieli, że Jan Paweł II na pewno nie zapomni o swoich rodakach. A co słychać u naszych bohaterów? Dzieje się bardzo dużo. Kinga próbuje poukładać swoje życie. Jej śladem idzie Grzegorz. Mniej zadowolona jest Amelia, która zaczyna rozumieć, że życie w Polsce wcale nie będzie należeć do łatwych. A co dzieje się u innych bohaterów? Warto to sprawdzić.